Majstrovstvá sveta veteránov v orientačnom behu sa v roku 2020 na Slovensku neuskutočnia

Vážení športoví priatelia,

v posledných dňoch sme museli urobiť doteraz najťažšie rozhodnutie spojené s organizáciou svetového sviatku veteránov v orientačnom behu. Žiaľ, šírenie pandémie koronavírusu sa zatiaľ nepodarilo zastaviť. Stanoviská odborníkov nás presvedčili, že zaistenie zdravia účastníkov WMOC, ktoré je našou prioritou, je pre organizačný tím nezvládnuteľná úloha.  Po dohode s IOF sa preto WMOC 2020 prekladajú na zatiaľ neurčený termín.

S IOF sme v  jednaní ohľadom usporiadania šampionátu na Slovensku v niektorom z nasledujúcich rokov. Taktiež s IOF konzultujeme finančné vysporiadanie prihlásených účastníkov. O novom termíne, ako aj o podmienkach finančného vysporiadania Vás budeme informovať ihneď, ako to bude možné. Prosíme Vás o trpezlivosť a zhovievavosť v tejto neľahkej situácii.

Dovoľte nám popriať Vám pevné zdravie a vyjadriť podporu všetkým, ktorých pandémia Covid-19 akýmkoľvek spôsobom zasiahla. A taktiež vyjadriť presvedčenie, že v novom termíne organizácie WMOC na Slovensku sa všetci s radosťou stretneme.