Vitajte na Slovensku,

v malej krajine v strede Európy, kde na Vás čaká mnoho neočakávaného. Krajina s množstvom hradov, historických centier, nádherných hôr, jaskýň a s inými prírodnými a kultúrnymi krásami pre Vás ponúka veľa prekvapení.

Slovensko má 5,5 milióna obyvateľov a susedí s Poľskom, Ukrajinou, Maďarskom, Rakúskom a Českou republikou. Je členským štátom Európskej únie, NATO, OSN a ďalších medzinárodných organizácií. Národnou menou je EURO. Hlavným a zároveň najväčším mestom je Bratislava.

Košice sú druhým najväčším mestom na Slovensku a sú domovom pre približne 250 tisíc obyvateľov. Patria k najkrajším a najzaujímavejším mestám Slovenska. Dominantou centra je gotická katedrála Dóm Sv. Alžbety. Hlavná ulica, lemovaná aristokratickými budovami s reštauráciami, butikmi a kaviarňami, slúži ako promenáda.

Košice boli v roku 2013 ocenené prestížnym titulom Európske hlavné mesto kultúry, v roku 2016 titulom Európske mesto športu a v minulosti boli hrdým organizátorom množstva športových podujatí. Košice sú pravidelným organizátorom najstaršieho maratónu v Európe. V roku 2019 sa tu uskutočnili Majstrovstvá sveta v hokeji.

V Košiciach sa budú konať majstrovstvá sveta v  orientačnom behu už po tretí krát. V roku 2006 to boli Akademické majstrovstvá sveta, v roku 2012 Juniorské majstrovstvá sveta a v roku 2023 to budú Veteránske majstrovstvá sveta. Rôznorodosť terénov v rozumnej vzdialenosti od mesta vytvára z tohto regiónu malý raj pre komunitu orientačných bežcov. Ako účastníci WMOC 2023 budete mať možnosť užiť si pohostinnosť mesta, krásy jeho okolia a v spojení s našim úžasným športom si z pobytu v Košiciach odnesiete nezabudnuteľné zážitky.